پیکربندی بکاپ خودکار از دیتابیس های MSSQL

در این آموزش نحوه تهیه خودکار بک آپ از دیتابیس های MSSQL از طریق نرم افزار Management Studio موجود در سرور آموزش داده می شود. در این آموزش فرض بر آن است که نرم افزار MSSQL به همراه Management Studio و سرویس SQL Server Agent برروی سرور مورد نظر به صورت صحیح و کامل نصب شده است.

 از آنجا که این عملیات توسط سرویسی به نام SQL Server Agent (یکی از سرویس های مرتبط با نرم افزارSQL Server ) صورت می پذیرد لذا در ابندا می باید از نصب آن و اجرای خودکار آن اطمینان یابید. برای اینکار به بخش services ویندوز سرور خود مراجعه و برروی SQL Server Agent کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب و در پنجره لود شده از وضعیت running و اجرای خودکار این سرویس اطمینان یابید (در صورت عدم تنظیم بودن نسبت به پیاده سازی تنظیمات لازم اقدام نمایید)

حال نرم افزار Management Studio را اجرا و وارد آن شوید. در بخش Object Explorer گزینه Management را باز کرده و برروی Maintenance Plans کلیک راست نموده و سپس گزینه Maintenance Plan Wizard را انتخاب نمایید.

در پنجره لود شده برروی دکمه Next کلیک نمایید.

در این پنجره در فیلد Name نام دلخواه (در این آموزش به عنوان نمونه از Backup-DBs استفاده شده) مورد نظر خود را وارد و برای تنظیم زمانبندی بک آپ گیری برروی دکمه change کلیک نمایید.

در این صفحه زمانبندی مورد نظر خود را تنظیم کرده و در انتها برروی دکمه Ok کلیک نمایید.

با بازگشت به پنجره قبلی، برروی دکمه Next کلیک نمایید.

در این صفحه می توانید تسک یا تسک های مورد نظر خود را انتخاب و برروی دکمه Next کیک نمایید. با توجه به اینکه هدف از این آموزش تهیه بک آپ می باشد لذا گزینه Backup Database انتخاب شده است.

تسک یا تسک های انتخاب شده در این پنجره نمایش داده می شود، در صورت اطمینان از تنظیم صحیح، برروی دکمه Next کلیک نمایید.

حال می توانید برخی دیگر از جزئیات تسک (های) انتخاب شده در مرحله قبل را در این صفحه تنظیم نمایید. با توجه به انتخاب تسک مرتبط با بک آپ گیری در این صفحه می توان دیتابیس یا دیتابیس های مورد نظر، مسیر بک آپ گیری و … را تعیین کرد. در انتها برروی دکمه Next کلیک نمایید.

هم اکنون سناریوی مورد نظر با موفقیت اعمال شده است. برای اطمینان از ایجاد maintenance plan مربوطه می توانید به بخش maintenance plans مراجعه نمایید. با کلیک راست برروی آن و انتخاب گزینه Execute می توانید از انجام آن اطمینان یابید. همچنین در صورت نیاز به ایجاد تغییر در آن می باید برروی modify کلیک نمایید.

پیکربندی بکاپ خودکار از دیتابیس های MSSQL
مجازی سازی استوریج
خرید تبلت
سرور مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *